Avrupa için en iyi interrail rota önerisi nedir?

tren yolculuğu keyiflidir

tren yolculuğu keyiflidir

 

Avrupa için en iyi interrail rota önerisi nedir?

Default Asked on 1 Nisan 2019 in Kültür,   Tatil,   Ulaşım.
Add Comment
1 Answer(s)
europe-map

europe-map

Eğer Avrupa’ya ilk gidişiniz ise 15-20 gün sürecek olan İtalya-Fransa-İspanya-Hollanda-Almanya rotasını kesinlikle öneririm.  

İtalya’dan başlayarak tren ile İspanya’ya kadar tüm kıyı şeridini geçip Madrid ve Barselona’yı görüp oradan tekrar Paris’e (Fransa) uğramak rota açısından daha kolay olacaktır. Ardından Hollanda ve en son Almanya.  Uçak biletlerinin ucuzluğundan trenle tekrar İtalya’ya geçmek -ki Bargemo Havaalanı (Il Caravaggio Uluslararası Havaalanı ) bunun için biçilmiş kaftan- daha güzel olabilir.  

Süre sıkıntısı olanlar bu rotadan Hollanda ve Almanya’yı çıkarıp daha sonraki gezisinde başka bir rota yaparak; Hollanda-Almanya-İsveç-Norveç-Polonya-Çek Cumhuriyeti’ de yapabilir bu da güzel ve kullanılan rotalardan birisidir. 

Balkanları ayrı bir tur olarak değerlendirmek daha kolay olabilir. Bütün Balkan ülkelerine maalesef sadece pasaport ile girmek mümkün değil. Vize isteyen Balkan ülkeleri de mevcut. Vizeniz olduğu takdirde uçak biletine gerek kalmadan İstanbul çıkışlı BalkanRail ile Balkanları trenle gezmek, ardından tekrar tren ile İstanbul’a dönmek mümkün. 

Default Answered on 2 Nisan 2019.
Add Comment

Your Answer

By posting your answer, you agree to the privacy policy and terms of service.